Aktualności

Gdzie warto pojechać kamperem?

Gdzie warto pojechać kamperem?

Zwiedź Polskę naszym kamperem!

Zwiedzanie naszego pięknego kraju przy pomocy kampera jest coraz częstszą metodą spędzania wolnego czasu. Decydując się na wynajem kampera, możemy nie tylko cieszyć się z licznych przygód przeżytych podczas podróży, ale również dotrzeć w najciekawsze miejsca na mapie naszego kraju. Dzięki rozwojowi infrastruktury przystosowanej do obsługi kamperów podróżowanie jeszcze nigdy nie było równie proste. Przyjrzyjmy się, gdzie warto wybrać się na podróż kamperem w Polsce?

Dlaczego kampery są coraz bardziej popularne?

Z roku na rok rośnie popularność kamperów, już dziś do wypożyczalni należy się zgłosić nawet kilka miesięcy przed sezonem wakacyjnym, aby wypożyczyć wymarzony pojazd. Powodów wzrostu popularności może być kilka, a zdecydowanie jednym z najważniejszych jest rozwój infrastruktury. Co roku powstają nowe parkingi dla kamperów wyposażone w stacje umożliwiające naładowanie akumulatorów i zbiorników na wodę. Już nie musimy się zastanawiać, gdzie kamperem w Polsce bezpiecznie odpoczniemy, ponieważ takich miejsc jest zdecydowanie więcej niż wcześniej. Dodatkowo za wynajęciem kampera przemawiają argumenty ekonomiczne. Rosnące ceny hoteli sprawiły, że wynajem kampera opłaca się bardziej niż nocleg w pensjonacie. Duża dostępność nowoczesnych kamperów sprawiła, że pozostaje tylko wybrać miejsce podróży i ruszyć w drogę.

Gdzie kamperem w Polsce warto się wybrać w wakacje?

Polska jest krajem idealnie nadającym się na podróże kamperem. Głównym atutem naszego kraju jest duża ilość parków narodowych i rezerwatów przyrody, które mogą stanowić świetną odskocznię od ruchliwych miast. Na terenie całego kraju możemy się wybrać nad kilka popularnych jezior lub nad Polskie morze. Dodatkowo dysponując kamperem, nie musimy martwić się o miejsce noclegowe, ponieważ praktycznie przy każdym ośrodku turystyczny znajdują się parkingi dla kamperów. Nie wolno również zapomnieć o Polskich górach, które pod względem zachowania dziewiczej przyrody są wyjątkiem w całej Europie.

Mazury- idealne miejsce na podróż kamperem

Mazury są jednym z najlepszych miejsc do podróżowania kamperem w Polsce. Za ich popularnością przemawia szczególnie bliskość natury i duża ilość jezior, które mogą stanowić świetne miejsce do rekreacji i uprawiania sportów wodnych. Będąc na mazurach, koniecznie należy odwiedzić jezioro Śniardwy, które jest największym jeziorem w Polsce. Fani historii również będą zadowoleni, ponieważ na mazurach znajduje się Wilczy Szaniec. Jest to była kwatera główna Adolfa Hitlera i potężny zespół bunkrów zbudowanych podczas drugiej wojny światowej. Do dziś zachowały się pozostałości bunkrów, które możemy zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem. Możemy również udać się do wielu miast mazurskich takich jak Kętrzyn, Giżycko czy Reszel. Na całym terenie Mazur znajdziemy wiele miejsc postojowych przystosowanych do kamperów.

Polskie morze kamperem- doskonały pomysł na wakacje z dziećmi

Szukając miejsca, gdzie kamperem w Polsce pojedziemy na udane wakacje, zdecydowanie warto rozważyć nasze Morze Bałtyckie. Decydując się na ten kierunek, możemy spędzić niezapomniane chwile na jednej z wielu dzikich plaż lub w nabrzeżnych miastach. Szczególną popularnością cieszy się półwysep Hel, gdzie znajdują się liczne kempingi dla kamperów. Miastem szczególnie wartym odwiedzenia podczas naszej podróży jest Gdańsk. Jest to jedno z miast, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. W centrum możemy znaleźć liczne muzea nawiązujące do historii miasta, a w sezonie wakacyjnym odbywa się legendarny jarmark Dominikański. Będąc w Gdańsku, możemy udać się na wycieczkę do rezerwatu Mewia Łacha, gdzie mamy możliwość obserwowania największej w Polsce kolonii fok. Morze jest również dużą atrakcją dla dzieci, które często marzą o spędzeniu czasu na plaży i kąpielach w morzu. Większość kempingów dla kamperów zlokalizowana jest w pobliżu plaż, co ułatwia zaplanowanie odpoczynku.

Zobacz inne

Kamperem przez zimowe krainy Polski

Kamperem przez zimowe krainy Polski

Zima w Polsce to niezwykły czas, kiedy krajobrazy nabierają mroźnej urody, a zabytki historyczne zdobią się białym puchem. W dzisiejszym…

Praca zdalna w kamperze

Praca zdalna w kamperze

Praca zdalna w kamperze, zwanej również „kamperowaniem”, staje się coraz bardziej popularna, zwłaszcza wśród osób poszukujących niezależności i możliwości podróżowania.…

Podróż kamperem z psem

Podróż kamperem z psem

Podróż z psem bywa kłopotliwa, ponieważ trudno znaleźć hotel przyjazny czworonogiem. Nie wszyscy właściciele pensjonatów zgadzają się na przyjęcie turystów…